کارت تاروت چیست

حتما برای شما هم پیش آمده است که در زندگی روزمره و حرفه­ای نیازمند راهنمایی باشید! زمانی که همه چیز پیچیده به نظر می­آید و شما نتوانید تنهایی به قضاوت و حل مشکلات بروید. حتی ممکن است زمانی که همه کارها طبق برنامه و درست پیش می­روند، مشتاق باشید که بدانید در آینده نیز وضعیت همینطور خواهد ماند؟ این دقیقا کاری است که تاروت برای شما انجام می­دهد!

روزنه­ای از یک آگاهی روحانی که خرد و هوشیاری را برای شما به ارمغان می­آورد. هم­اکنون در نقطه­ای هستیم که احتمالا کنجکاوی شما به اندازه کافی تحریک شده و این که “تاروت چیست؟” یکی از سوالات شما باشد! پس در ادامه با ایران تاروت همراه باشید تا به این پرسش و سوالات دیگر شما پاسخ بدهیم.

زندگی، قسمت از جهان آفرینش است و مجموعه­ای از واکنش‌­ها و فرایندها را شامل می­‌شود! همه ما انسان‌­ها با ویژگی­های اکتسابی و انتسابی خود، برای مدتی محدود، جزئی از آن هستیم. کنجکاوی و اشتیاق نسبت به ناشناخته­ها، یکی از همان صفات درونی ماست که به وسیله آن آدمی­زاد را از دیرباز، همواره شیفته ابزار و شگردهایی کرده است که به کمک آن­‌ها به پیش­بینی و پیش­گویی آینده بپردازد!

تاروت (Tarot) هم یک سیستم و روش قانونمند فال و پیشگویی است که امروزه برای احاطه و آگاهی پیدا کردن از سرانجام و نتیجه مسائلی از جنس حرفه­ای و شغلی، عاطفی، مالی و اقتصادی و در کل زندگی ما انسان­‌ها و تغییراتش به طور وسیع مورد استفاده قرار می­گیرد. همچنین کارت تاروت، ابزاری برای سیر در نفس و خود آگاهی شناخته می‌شود. در ادامه مطالب در ایران تاروت نگاهی به تاریخچه تاروت خواهیم داشت

تاریخچه کارت تاروت

شاید تصور کنید که تاروت با هدف پیش­گویی و فال متولد شد، اما اینطور نیست! در مورد پیشینه و مبدا کارت­‌های تاروت، نظرات مختلف و ابهاماتی وجود دارد؛ اما به نظر می­آید که نقطه پیدایش کارت­های حاوی تصویر به اروپا و در 1390 م. باز می­گردد. در رابطه با ریشه­شناسی واژه تاروت باید گفت که حدس زده می­شود که که از «تاروچـی» که واژه ایتالیایی است گرفته شده. حتی برخی دیگر معتقدند که واژه تاروت ممکن است ریشه عربی و یا قبطی داشته باشد!

با این حال، قرن 12 نیز به عنوان خاستگاه اصلی کارت­‌های تاروت در نظر گرفته می­شود. جالب توجه است که بدانید اندیشمندان تاروت را سرچشمه حکمت الهی می­دانستند و آن را تا مدت­ها در اختیار عموم قرار نمی­دادند! واضح است که تاروت برای همیشه از دسترس مردم پنهان نماند و در زمان حکمرانی ادوارد چهارم در انگلستان، با اینکه استفاده از تاروت ممنوع اعلام شد، از طریق راه­های مخفی به سیر و سفر خود ادامه داد.

در شرایطی که نگهداری و استفاده از آن شامل مجازات و کیفر می­شد، بزرگ­زادگان و اشراف به تاروت دست پیدا کردند. در همان زمان­های شکل گیری اولین کارت­ها، نخستین شکل تاروت روی ورقه­های نازک فلزاتی مانند طلا و نقره و حتی عاج حیوانات طراحی می­شد و تنها ثروتمندان از عهده هزینه‌­های آن برمی­آمدند.

همچنین، گفته می­شود که این ورق­ها، طی مهاجرت عده­ای، از مصر به اروپا منتقل شده اند. در ادامه، استفاده از تاروت در کشورهای اسپانیا، ایتالیا و فرانسه به طور گسترده آغاز شد. در نهایت، در قرن 18 میلادی یک باستان شناس فرانسوی و شماری از فیلسوفان اهل فرانسه ادعا کردند که تاروت از مصر و تدابیر روحانیون مصری نشات می­گیرد اما هیچگاه مدرکی دال بر این قضیه ارائه نشد و برای همیشه یک فرضیه باقی ماند!

همانطور که اشاره شد، شکل و شمایل فیزیکی کارت­ها، بارها دستخوش تغییر شده­اند. پیشرفت و تحول در صنعت چاپ و تولید کاغذ به صورت انبوه باعث دسترسی راحت و سریع عموم به کارت­‌های تاروت شد. البته که یکی از وظایف ما در ایران تاروت، تهیه کارت­ها با توجه به نیاز و سلیقه شماست!

 اما سوال مهم این است که که کسی و چگونه متوجه رمز و راز نهفته در ورق­های تاروت شد؟! در قرن 19 میلادی، الیفاس لوی (Eliphas Levi)، کابالیست و استاد علوم خفیه اهل فرانسه، سرانجام توانست که 22 کارت تاروت کبیر را به 22 حرف الفبای عبری مرتبط سازد و هر 22 حرف الفبای عبری با چهار عنصر طبیعت و حروف مقدس مرتبط هستند

اینگونه بود که بالاخره اسرار تاروت برملا شد و امروزه همین اکتشاف برای پیشگویی استفاده می­شود. روی هم رفته، تاروت با در بر داشتن اشکال و اعداد مختلف، نمادگرایی نیرومندی را دنبال می­کند و به علاقمندان علوم باستانی آگاهی و بینش را به ارمغان می­آورد.

فـرق تـاروت در گذشـته و حـال

همانطور که پیش­تر بیان شد، تاروت از عهد عتیق تا به همین امروز گرفتار تغییرات بسیار زیادی شده است. این تحولات در زمینه­‌های طراحی و رنگ و لعاب، جنس کارت­ها، عکس­‌ها و تصاویر روی کارت‌­ها، عداد مندرج روی ورق­‌ها و حتی موارد استفاده (سرگرمی یا پیشگویی) دسته­بندی می­‌شوند. این دگرگونی­‌ها تاثیری بر عملکرد تاروت ندارند و تنها سلیقه­‌های کاربران فال تاروت را مجسم می­شوند.

مـوارد استـفاده از فـال تـاروت

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که تاروت در این روزها در سراسر دنیا به ویژه قسمت­هایی از اروپا و کشورهای انگلیسی زبان برای پیش­گویی و فال­گیری مورد استفاده قرار می­‌گیرد. هرچند هنوز هم در برخی مناطق، صرفا به عنوان ادوات سرگرمی در بین مردم رایج است. در ایران هم اغلب برای پیش­بینی آینده و پیشگویی توسط افراد مسلط به تاروت و یا حتی در بستر اینترنت و رسانه­‌ها بکار می­‌رود.

انـواع فـال­‌ها

برخی از فال­ه‌ا ممکن است به کرات به گوشتان خورده باشد و یا تجربه بکارگیری آن­ها را داشته باشید؛ مانند فال قهوه، تاروت و شمع. برخی دیگر هم مانند فال چای یا عطسه که ممکن است کمتر با آن­‌ها مواجه شده باشید. هرچند که همگی تحت عنوان فال شناخته می­شوند اما کارکردهای متفاوتی دارند! در هر صورت برای بکارگیری هرکدام از آن­ها، باید به دانش و روش­های مخصوصشان تسلط داشته باشید و یا از افراد متخصص کمک بگیرید. به علاوه، جوامع و قومیت‌­های مختلف از سراسر جهان ممکن است فال­‌های مخصوص خودشان را داشته باشند؛ مانند ایرانیان که بسیاری به فال حافظ معتقدند!

در ادامه به طور جامع راجع به انواع تاروت و کارت­های آن خواهیم پرداخت. پس در ایران تاروت همراه ما باشید!

انـواع فـال تـاروت

همانگونه که احتمالا متوجه شده اید، تاروت مانند یک سرزمین پهناور و پیچیده است که انواع مختلف آن به عنوان شهر در آن فعالیت می‌­کنند! قرن‌­هاست که از تاروت برای روشن ضمیری و آگاهی و تسلط به گذشته، حال و آینده استفاده می­شود! پس لازم است بدانیم که نام کارت­‌های تاروت به چه ترتیب هستند.

مجموع تمام کارت­‌های تاروت 78 عدد است. از انواع تاروت می­توان به: تاروت کبیر و صغیر، عشق یا عشقی، بله یا خیر، روزانه، کائنات، رنگی، تک نیت، 10 کارتی، 9 کارتی، 6 کارتی، 5 کارتی، 4 کارتی، 3 کارتی و تک کارتی اشاره کرد که هر کدام را با توجه به نیت و نیازتان مختار هستید که انتخاب کنید

تـاروت کبـیر یا Major Arcana

نکته حائز اهمیت این است که تاروت کبیر، شامل 22 کارت و نشانگر کلیات سفر هر فرد و رخدادهای بسیار مهم و شاخص او در زندگی است! از بین انواع تاروت کبیر، تاروت چهار کارتی و هفت کارتی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. ترتیب کارت‌­ها اهمیت دارد و در تاروت کبیر به هر کارت یک شماره (از صفر تا 21) اختصاص داده شده است و از شماره صفر با عنوان دلقک یا ابله آغاز شده و به کارت شماره 21 با عنوان جهان می­رسد. در ادامه نام تمامی این 22 کارت را همراه با تحلیل کلی آن­‌ها بیان می­‌کنیم:

ابله یا دلقک ( نماد فرصت تازه و شور و شوق و بی پروایی )

0 – ابله یا دلقک ( نماد فرصت تازه و شور و شوق و بی پروایی )

احمق همیشه شاخصه جدید بودن به یک شکل یا شکل دیگر است از بسیاری جهات نشان دهنده پاکی ، انرژی باز و بی گناهی کودک است. کودکان اعتماد و اعتماد دارند و اساس معنای این کارت را تشکیل می دهد.

این معمولاً کارت مثبت تلقی میشود اما نتیجه ای در این زمینه وجود دارد احتیاطی که مهم آن است که وقت بگذارید تا مطمئن شوید به دنبال جایی هستید که می روید اعتماد به نفس خود برای قدم گذاشتن به ناشناخته ها یک چیز است، اما انجام این کار بدون هیچ فکر و تفریحی هر کاری ممکن است اشتباه باشد.

جادوگر ( خرد و اعتماد به نفس و نوآوری )

I – جادوگر یا کیمیاگر ( خرد و اعتماد به نفس و نوآوری )

کارت جادوگر (کیمیاگر) استفاده بالاتر و بهتر از تمام توان شخص .است معنوی، عاطفی و غیره این کارت دیگری کیمیاگر در مورد است که غالباً نشانگر شروع جدید و انتظارات بزرگ است.

این یک قدرت بسیار مثبت و مثبت در یک خواندن است. این کارت به ما یادآوری می کند که ما اگر بخواهیم نکته ای را برای امتحان کردن مطرح کنیم، میتوانیم در زندگی و در دنیای بزرگتر ، تفاوت ایجاد کنیم

راهبه ( عفت و دانش وآموزگار )

II – پاپ بانو ( عفت و دانش وآموزگار )

کاهن اعظم یک کارت بسیار معنوی است – غالباً با سبقت جنسی این بدان معنی است که شما در مرحله ای قرار دارید که می خواهید از نظر جسمی بسیار جذاب تر برای دیگران باشید.

شهبانو یا ملکه ( بلوغ و رشد و هیجان )

III – سلطان بانو یا ملکه ( بلوغ و رشد و هیجان )

ملکه یک آرکیپت قدرت زنانه است. او آبکی، سخت ،فهم ، اسرار آمیز ، بارور و جنسی است. او این نیاز را برای ما برقرار میکند که با طرف زن خود در تماس باشیم، به شهود ما گوش کنیم و به احساسات و احساسات خود اولویت دهیم.

ملکه مطابق قوانین بازی نمی.کند او روش خود را برای انجام کارها و ایده خود در مورد آنچه درست است و چه اشتباهی در هر کوشش است، دارد. این بدان معنا نیست که او همیشه راه خود را خواهد گرفت ، اما یادآوری کننده این است که طرف خلاق و شهودی شما را نادیده نگیرد.

 

شاه یا امپراتور ( غنا و مدیریت و صلاحیت )

IV – شاه یا امپراتور ( غنا و مدیریت و صلاحیت )

ظهور امپراتور به ما نشان میدهد که سلطه ذهن بر قلب بعضی اوقات لازم است حتی اگر خواسته نشود. در واقع او باید مورد استقبال قرار بگیرد و این همان چیزی است که باید هنگام حضور در موردش فکر کنید.

در صورت انتخاب گزینه‌های سخت حفظ تمرکز و تمرکز مهم است امپراتور این را امضا می کند اما او همچنین نشان میدهد که اکنون زمان زمانی است که شما باید انتخاب سخت را آسان تر کنید.

پاپ ( داعیه و بخشایندگی و حمایت)

V – پاپ اعظم ( داعیه و بخشایندگی و حمایت)

کارت یادگیری و آموزش معنوی است که می تواند ما را با باورها، مذهب و سنت هایی که پذیرفته ایم روبه رو کند.

کارت پاپ اعظم نشان دهنده زمان رشد یا شروع معنوی باشد و یک مربی یا معلم ممکن است وارد زندگی شما شود.

 

کارت عشاق ( روابط با معنا )

VI – عشاق ( روابط با معنا )

این کارت این امکان را می‌دهد که شما در مورد یک رابطه یا موقعیتی در زندگی خود احساس دو قطبی می‌کنید، این ممکن است که قلب شما یک چیز را به شما بگوید و عقل شما، چیز دیگری را.

به طور کلی، کاری که باید انجام شود این است که (در محدوده اخلاق شما) از قلب خود پیروی کنید. برخی می گویند فقط دو حالت وجود دارد که هر کدام از ما در هر زمان تحت آن کار می کنیم و این ترس” یا “عشق است وقتی میتوانید عشق را انتخاب کنید.

ارابه ( تصمیمات لحظه‌‌ای یا تلاش )

VII – ارابه ( تصمیمات لحظه‌‌ای یا تلاش )

به طور کلی این کارت به عزم و جاه طلبی اشاره دارد این در مورد انجام کارها و آزمایش و اثبات این است که شما آنچه را که لازم دارید بدست آورده اید.

این نشانه آن است که شما باید با هر آنچه در ذهن دارید و در قلب (خود پیش بروید و بهترین عکس را به آن بدهید. البته به یاد داشته باشید که برای موفقیت واقعاً باید از عقل و قلب خود استفاده کنید.

استقامت ( شهامت و شجاعت و نیرو )

VIII – قدرت نهایی یا استقامت ( شهامت و شجاعت و نیرو )

کارت قدرت نهایی (استقامت) به شما یادآوری می کند که بیشتر از آنچه در زندگی خود نمی خواهید، روی آنچه می خواهید تمرکز کنید نکته اصلی آن این است که شما می توانید افکار خود را مهار کنید و از آن‌ها برای بهترین‌ها و هر کس دیگری استفاده کنید؛ شما مسئولیت دارید ترس های خود را تسخیر کنید، انگیزه‌های خود را کنترل کنید و هرگز صبر خود و کارهایی که انجام می‌دهید را از دست ندهید.

زاهد با درویش ( تقوا و هوشیاری و تجرد )

IX – زاهد با درویش ( تقوا و هوشیاری و تجرد )

 

 

چرخ اقبال ( اتفاقات ناگهانی و پیشرفت و شانس )

X – چرخ اقبال ( اتفاقات ناگهانی و پیشرفت و شانس )

 

 

عدالت ( خلوص و شهامت و بی طرفی )

XI – عدالت ( خلوص و شهامت و بی طرفی )

 

 

به دار آویخته ( تولد دوباره و انعطاف یا بدشانسی )

XII – به دار آویخته ( تولد دوباره و انعطاف یا بدشانسی )

 

 

مرگ ( تحول و تولد دوباره یا خود مرگ )

XIII – مرگ ( تحول و تولد دوباره یا خود مرگ )

 

 

میزان یا اعتدال ( تناسب و هم صدایی )

XIV – میزان یا اعتدال ( تناسب و هم صدایی )

 

 

XV - شیطان ( توحش و مصیبت و شکست )

XV – شیطان ( توحش و مصیبت و شکست )

 

 

برج ( تغییر ناگهانی و افلاس )

XVI – برج ( تغییر ناگهانی و افلاس )

 

 

XVII - ستاره ( رضایت و معنویت و امید )

XVII – ستاره ( رضایت و معنویت و امید )

 

 

ماه ( رسوایی یا دفع طلسم و فریب )

XVIII – ماه ( رسوایی یا دفع طلسم و فریب )

 

 

XIX - خورشید ( موفقیت و ازدواج و شادی)

XIX – خورشید ( موفقیت و ازدواج و شادی)

 

 

XX - رستاخیز یا قضاوت ( صحت و سلامتی و پاداش )

XX – رستاخیز یا قضاوت ( صحت و سلامتی و پاداش )

 

 

XXI - جهان ( ارتقا و عفاف )

XXI – جهان ( ارتقا و عفاف )

تـاروت صغیـر یا Minor Arcana

همچنین، 56 کارت باقی مانده از مجموع 78 کارت، تحت عنوان تاروت صغیر شناخته می­شوند! عملکرد این کارت­ها با کارت­های تاروت کبیر کمی متفاوت است. بدین صورت که به صورت جزئی و فرعی مسیر زندگی فرد را به تصویر می­کشند. شاید برای شما هم سوال باشد که این 56 کارت دسته­بندی­های خاصی دارند یا خیر؟ پاسخ بله است و کارت­های تاروت صغیر 4 دسته دارند.

نام دسته­‌بندی‌­های اصلی به این ترتیب هستند:

 1. جام
 2. شمشیر
 3. ستاره 5 پر یا سکه
 4. عصا یا چوب­دستی

و هر یک از دسته­‌بندی‌­های بالا شامل 4 کارت درباری، یک آس و 9 کارت شماره­ دار (مجموعا 14 عدد کارت) است.

کارت­های درباری به این ترتیب هستند:

 1. نوکر یا جوان
 2. شوالیه
 3. ملکه یا شهبانو
 4. پادشاه یا امپراتور

همچنین اعداد در کارت­ها از 2 تا 10 (مجموعا 9 کارت) هستند و عدد یک همان کارت آس می­باشد.

این اعداد و نام­ها زمانی اهمیت خود را نشان می­دهند که با یکدیگر ترکیب شوند و نتیجه نهایی یک تفسیر خاص و ویژه باشد!

به علاوه، در ادامه به تفسیر ترکیب هر کدام از 4 دسته اصلی از کارت­ها (پادشاه، ملکه، شوالیه و نوکر) با آس و اعداد 2 تا 9 خواهیم پرداخت.

 1. کـارت­های جـام

کارت جام، به عنصر آب و جام و برج­های تیر، آبان و اسفند اشاره می­کند. این کارت به تعبیرهای مربوط به مسائل احساسی و روابط شخصی و اجتماعی می­پردازد.

 1. تک جام: زیبایی و صحت
 2. دو جام: مودت و رابطه جدید
 3. سه جام: آینده خوب
 4. چهار جام: ارتقا و مهربانی
 5. پنج جام: اندوه و از دست دادن کسی
 6. شش جام: سعادت و هدیه
 7. هفت جام: تخیل و موفقیت
 8. هشت جام: موفقیت یا شکست در رابطه
 9. نه جام: آینده خوب و سلامت فیزیکی
 10. ده جام: شادی و خانواده خوشبخت
 11. جوان جام: شیرینی زندگی و دلبستگی به هنر و ادبیات
 12. شوالیه جام: زیرکی و تخیل
 13. ملکه جام: عقل و ذات خوب
 14. شاه جام: تاوان یا پیشرفت در حرفه
 1. کـارت­های شـمشـیر

کارت شمشیر، به عنصر هوا و برج­های خرداد، مهر و بهمن اشاره می­کند. این کارت به تعبیرهای مربوط به جاه طلبی و یا تغییر و تحول می­پردازد.

 1. تک شمشیر: موفقیت و رهبری یا اتمام رابطه
 2. دو شمشیر: حرکت در مسیر درست و رفت و آمد صمیمی
 3. سه شمشیر: احتمال جدایی یا مهر و عاطفه
 4. چهار شمشیر: تغییر و انزوا
 5. پنج شمشیر: مرگ یا شکست یا بیماری
 6. شش شمشیر: هماهنگی و سفر
 7. هفت شمشیر: خیانت یا تصمیمات غیرمنطقی
 8. هشت شمشیر: مانع و تردید
 9. نه شمشیر: تردید و رنج
 10. ده شمشیر: رنج و بیچارگی
 11. جوان شمشیر: سیاستمداری یا اتفاقات ناخوشایند
 12. شوالیه شمشیر: حوادث غیر منتظره
 13. ملکه شمشیر: اطمینان و عدم تحمل رنج
 14. شاه شمشیر: شجاعت و احتیاط و رهبری
 1. کـارت­های ستـاره 5 پر یا سـکه

کارت سکه، به عنصر خاک و برج­های اردیبهشت، شهریور و دی اشاره می­کند. این کارت به تعبیرهای مربوط به پول یا ارتقا شغلی و تحصیلی می­پردازد.

 1. تک سکه: شادی و فعالیت مالی
 2. دو سکه: مصائب یا پروژه جدید
 3. سه سکه: کوشش و مهارت
 4. چهار سکه: پول و عشق
 5. پنج سکه: از دست دادن عزیز و انزوا
 6. شش سکه: رونق و رفاه
 7. هفت سکه: ارتقا و تلاش
 8. هشت سکه: تجارت و درآمد
 9. نه سکه: تنهایی و مهارت
 10. ده سکه: کسب مال و ملک
 11. جوان سکه: کمال­گرایی و عطا
 12. شوالیه سکه: حیوان­دوستی و اعتماد
 13. ملکه سکه: خرد و دیوانگی
 14. شاه سکه: تاهل و استقامت
 1. کـارت­های عصـا یا چـوب­دسـتی

کارت عصا، به عنصر آتش و برج­های فروردین، مرداد و آذر اشاره می­کند. این کارت به تعبیرهای مربوط به خلاقیت و نوآوری و ارتباطات می­پردازد.

 1. تک عصا: تجارت نو یا یک عضو جدید در خانواده
 2. دو عصا: شکیبایی و دلاوری
 3. سه عصا: شریک خوب یا معاملات مالی
 4. چهار عصا: سرانجام و نتیجه خوب کار
 5. پنج عصا: عدالت یا رقابت
 6. شش عصا: موفقیت و مودت
 7. هفت عصا: شجاعت و وسعت دید
 8. هشت عصا: ایده­های جدید
 9. نه عصا: توانمندی و سلامتی
 10. ده عصا: زیبایی و شور یا شجاعت
 11. جوان عصا: نوسانات خلقی یا پیغام آوری
 12. شوالیه عصا: پایان کار یا اضطراب
 13. ملکه عصا: زن دوست­داشتنی
 14. شاه عصا: پدر یا مرد گرامی

 

اهمیـت فـال تـاروت در زنـدگی

همانطور که بارها در همین مقاله اشاره شد، از تاروت می­توانید برای باز کردن مسیر آگاهی و خرد استفاده کنید. گاهی اوقات بهتر است بین سرگردان ماندن و گرفتن یک نتیجه کلی با تاروت، فال تاروت را انتخاب کرد! در ادامه پرتکرارترین دلایل اهمیتی که از زبان کابران فال تاروت گفته می­شوند را در این قسمت آورده ایم و همچنین مشتاق شنیدن نظرات شما نیز هستیم!

 1. کاهش نگرانی و تنش­ها و یافتن اطمینان خاطر نسبت به مسائل گوناگون زندگی.
 2. کمک نسبی تاروت به پیدا کردن مسیر درست و تصمیم­گیری آسان­تر.
 3.  معرفت بیشتر و بهتر نسبت به خود و شخصیت خود و بهترین راه مبارزه با طیف مختلف مشکلات.

آیـا به تـاروت قـابل اعتـماد اسـت؟

ممکن است ذهن شما هم درگیر این پرسش شده باشد! قرن­‌های بسیاری است که این هنر باستانی توسط اقوام مختلف برای سرگرمی و یا پیشگویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدارکی مبنی بر اینکه تاروت کاملا مطابق با شواهد علمی است وجود ندارد. از طرف دیگر، یافته‌­های علمی تاکنون صحت تاروت را زیر سوال نبرده­اند! در واقع فال تاروت نیازمند ایمان و اعتقاد شما است. برخی واقعیت آن را به طور قطعی رد می­‌کنند و خیلی از افراد هم به آن ایمان دارند و از تاروت نتیجه گرفته اند! این مسئله کاملا به خود شما باز می‌­گردد و خودتان می­بایست تصمیم بگیرید که در کدام جبهه بایستید. بنابرین فال تاروت از منظری که شما به آن نگاه می­‌کنید پاسخگو خواهد بود. مهمترین نکته این است که خودتان رقم زدن سرنوشت و مدیریت زندگی خود را به دست بگیرید!

از کجا کارت فال تاروت بخریم؟

از اینکه تا این قسمت از مقاله همراه ما بودید، سپاسگزار و قدردان هستم! شما می­توانید برای تهیه بهترین کارت­‌های تاروت مطابق با سلیقه و کاربرد خود، از ایران تاروت اقدام به خرید کنید و در اسرع وقت و همراه با ارسال رایگان در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

همچنین در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام و حتی مشاوره برای خرید کارت تاروت مورد نظر خود، از طریق راه­‌های ارتباطی با ما در تماس باشید!

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up